Obec Dolná Streda
ObecDolná Streda

Telekom chystá v Dolnej Strede optický internet

Spoločnosť Slovak Telekom oznamuje, že v rámci pripravovanej modernizácie telekomunikačnej siete v našej obci, bude v týchto dňoch distribuovať do poštových schránok informačný list spoločne s  tlačivom pre vyjadreniu súhlasu alebo nesúhlasu so zriadením optickej prípojky. Zriadenie optickej prípojky počas realizácie stavebných prác v obci, bude bezplatné pre všetkých obyvateľov aj v prípade, že služby operátora nezačnete využívať. Optické pripojenie Vám umožní využívať služby pevnej siete prostredníctvom najmodernejšej technológie a v najvyššej kvalite. Vyplnené tlačivo môžete odovzdať na obecnom úrade alebo zaslať naskenované na uvedenú mailovú adresu.

Slovak Telekom Vám vopred ďakuje za spoluprácu.

Optický internet je pripojenie cez tenký káblik, ktorý nie je z kovu, ale z optického vlákna. Nepreteká cez neho elektrický prúd ale svetelné vlnenie. Svetelné vlny sa pohybujú najvyššou rýchlosťou, žiadne iné vlnenie ani objekt nedosiahnu takú rýchlosť, ako svetlo. Preto je tento spôsob pripojenia najrýchlejší. Ďalšou dobrou vlastnosťou tohto pripojenia je jeho stabilita. Na rozdiel od bezdrátového pripojenia je toto pripojenie nezávislé od poveternostných podmienok, neovplyvňujú ho búrky, blesky ani vietor. Navyše je možné cez optickú sieť získať aj káblovú televíziu (MAGIO) a pevnú telefónnu linku. MAGIO televízia obsahuje napríklad aj množstvo športových (Nova sport 1+2, Sport1, Sport2, Eurosport1+2, Digi sport 1+2+3+4+5), hudobných (MTV, VH1, VH1 classic, Óčko HD), detských (Disney Channel, Disney Junior, Jim-Jam, Minimax, Nickelodeon) a iných kanálov aj s možnosťou až 2-týždňového archívu.
Pre porovnanie pripojení si prečítajte viac tu :

Firma zastupujúca Telekom pri montáži optickej siete v Dolnej Strede chce najprv zistiť záujem o optickú sieť. Chcú od obyvateľov vyjadrenie

⦁ či majú záujem o zriadenie prípojky optického internetu do domu
⦁ v prípade záujmu chcú vedieť či chcete priviesť prípojku

1. do vnútra domu

2. na dom zvonku

3. zvonku/zvnútra na plot

4. na pozemok

Prosíme občanov aby sa vyjadrili, či budú mať záujem o optický internet prostredníctvom informačného listu ktorý sa bude v najbližších dňoch distribuovať.

Ilustračný obrázok z https://rmagazin.sk/opticku-siet-rozsiria-v-meste-pre-dalsich-pat-tisic-domacnosti/

Dátum vloženia: 22. 6. 2019 4:49
Dátum poslednej aktualizácie: 19. 11. 2019 19:24

mobilní aplikace V OBRAZE
Sledujte informácie z nášho webu na svojich inteligentných telefónoch. Využívajte našu novú mobilnú aplikáciu - V OBRAZE.

Voľne k stiahnutiu:

dnes, piatok 29. 3. 2024