Dolnostreďan, Adam Eliáš, pri druhom britskom štarte dosiahol prvý triumf

0
Pridané 30.11.2017. Autor: Marek Mikuláš v kategórií: Novinky z obce
Dolnostreďan, Adam Eliáš, pri druhom britskom štarte dosiahol prvý triumf

Dolnostreďan, Adam Eliáš, v pondelok 20. novembra 2017 pri svojom druhom štarte vo Veľkej Británii dosiahol prvý triumf

Presadil sa v Plumptone v skokanskom súperení Plumpton Racecourse Twinned With Pompadour Racecourse Amateur Riders' Handicap Hurdle, ako partner 6-ročného hnedého valacha Sandhurst Lada za 5:21,20 min.

Univerzálny slovenský dostihový jazdec, Adam Eliáš, debutoval v kolíske turfu 8. novembra 2017 v rovinovom sektore a skončil druhý, chýbalo mu 1,25 dĺžky k triumfu v amatérskom teste AJA Gentleman Handicap. Adam vtedy pobádal 4-ročného hnedého valacha Attesta. Dvadsaťročnému Slovákovi ho tiež nasedlal kouč Greatrex, u ktorého pôsobí približne rok nevrátane letného trojmesačného pobudnutia u trénera Sira Michaela Stouta.

Adam, ktorý pochádza z Dolnej Stredy na základe konzultácií agentúry SITA s viacerými bývalými činovníkmi turfu v SR, ale aj s historicky najúspešnejším džokejom, Jozefom Bojkom, pred necelými dvoma týždňami bol prvým Slovákom - mužom, ktorý v ére samostatnosti štartoval vo Veľkej Británii v rovinovom odvetví. Adam Eliáš podľa databázy Závodiska Bratislava získal v rokoch 2012 - 2016 v stredoeurópskom regióne dve rovinové a tri skokanské prvenstvá.
Adam, gratulujeme!
Pozrite si video s víťazných pretekov, Adam preteká v žltom bodkovanom drese s číslom šesť.

Zdroj: SITA, Miki Kočan
Foto: Warren Greatrex Racing

 

Diskusia (0)

Tento web využíva cookies, jeho používaním vyjadrujete súhlas. Viac informácií Rozumiem