Nový úsek cyklocesty je otvorený

0
Pridané 28.10.2017. Autor: Marek Mikuláš v kategórií: Udalosti v obci
Nový úsek cyklocesty je otvorený

V sobotu 28. októbra 2017 sa na hrádzi pri rybárskom domčeku, konalo slávnostné otvorenie nového úseku cyklocesty. Napriek sychravému jesennému počasiu sa nás zišlo nemálo.

Pásku slávnostne prestrihol riaditeľ sekcie regionálneho rozvoja Trnavského samosprávneho kraja - Marek Turanský, starosta Dolnej Stredy - Ľuboš Šúry, starosta Váhoviec - Adrián Kubica a primátor Serede - Martin Tomčányi.
Pre každého, kto sa napriek nepriazni počasia zúčastnil otvorenia nového úseku cyklocesty, pripravilo pohostenie Občianske združenie Dolnostredan.
Na dobudovanie cyklocesty od Zelenky po kataster obce Váhovce v dľžke približne dvoch klometrov, vyčlenil finančné zdroje v sume 140 tisíc eur z rozpočtu Trnavský samosprávny kraj.
Obecné zastupiteľstvo v Dolnej Strede zároveň vyčlenilo 6 tisíc eur zo zdrojov obce na asfaltovanie komunikacie medzi betónovou cestou a cyklotrasou pri vstupe do inundačného územia rieky Váh „Pri bágri“ a komunikáciu ku parkovisku a samotné parkovisko pri rybárskom domčeku
Po dokončení prác na cykloceste v katastri obce Váhovce vznikne spojením už vybudovaných úsekov Horný Čepeň - Sereď - Dolná Streda a Kaskády - Šaľa, cyklocesta v dĺžke viac ako 25 kilometrov.
Priebeh otvorenia nového úseku cyklocesty dokumentuje fotogaléria pod článkom.

Galéria (78)

                                                                                                                                                           

Diskusia (0)

Tento web využíva cookies, jeho používaním vyjadrujete súhlas. Viac informácií Rozumiem