Projekt „Zdravé dieťa“

0
Pridané 16.10.2016. Autor: Monika Szabová v kategórií: Materská škola
Projekt „Zdravé dieťa“

Naša Materská škola v Dolnej Strede je známa tým, že už tretí rok sa zapája do projektu „Zdravé dieťa“, ktorý spočíva v podávaní bylinného  preparátu  deťom, na podporu imunity a predchádzaniu chorobnosti.  

V praxi to vyzerá tak, že každé ráno po jedle deti čakajú na svoju kvapku zdravia, ktorú im učiteľky kvapnú rovno na jazyk za sprievodu spevu, ktorým učiteľka opisuje silu prípravku. Predchádza tomu oboznámenie rodičov s projektom, vysvetlenie a podpísanie informovaného súhlasu na báze dobrovoľnosti.  Do  výchovno-vzdelávacích  oblastí zapracovávame  podporné aktivity k projektu. V našom prípade  je to zber bylín s porovnávaním tých, ktoré obsahuje preparát, príprava šalátov, pečenie bezlepkových koláčov, výroba olejov a tinktúr.
V zdravotnom cvičení využívame  firemné pomôcky, v duchu zdravia  vyháňame zimu a pálime Morenu, či staviame máj. Turistika a cyklistika sa nezaobídu bez dezinfekčného spreja a leto bez bylinných pleťových prípravkov. Fašiangy sú so zdravou výživou a čajmi, stomatohygiena s bioinformačnými  zubnými pastami a mydlová terapia s pentagramom mydiel. Pani učiteľky sa postupne oboznamujú s ďalšími produktami, nielen užívaním, ale i  čítaním klubového mesačníka, v ktorom sa pravidelne objavujú články z činnosti našej školy. Rodičia majú možnosť zúčastniť sa prednášok zdravia priamo v škôlke, požičiavať si mesačník zdravia  a čítať aktuality z našej nástenky.
Nezabúdame  na to, že základy prevencie zdravia a podpora zdravého životného štýlu začína už v útlom  veku cez rodinu a školu. Našou filozofiou je preferovať ovocie namiesto sladkostí, pitie čistej vody, konzumáciu lokálnych potravín a vyvážený pohyb na čerstvom vzduchu. Tento projekt  obohacuje  výchovno-vzdelávaciu činnosť  materskej školy a vplýva na podporovanie zdravia celého kolektívu.

Galéria (1)

 

Diskusia (0)

Tento web využíva cookies, jeho používaním vyjadrujete súhlas. Viac informácií Rozumiem