Vybudovanie rybochodu v oddychovej zóne

0
Pridané 12.2.2016. Autor: Marek Mikuláš v kategórií: Životné prostredie
Vybudovanie rybochodu v oddychovej zóne

Keďže v posledných dňoch sa množili otázky od ľudí, ktorí chodia na prechádzky do oddychovej zóny v Dolnej Strede okolo Zelenky a pýtajú sa na vykopaný kanál medzi Zelenkou a takzvanou Kukuričnou jamou (na Skičáčke), tak sme sa rozhodli o tomto vykopanom kanály informovať verejnosť touto formou.

Z iniciatívy Občianskeho združenia  „Dolnostredan“ sa na jeseň v roku 2015 uskutočnili počiatočné práce na vybudovaní rybochodu medzi Zelenkou a takzvanou Kukuričnou jamou (Skičáčka), ktoré uskutočňuje Obecný úrad pod vedením starostu obce Dolná Streda Mgr. Ľubošom Šúrym v spolupráci s občianskym združením "Dolnostredan". Ukončenie vybudovania rybochodu by malo prebehnúť na jar v roku 2016. Tento rybochod by sa mal ešte prehĺbiť a ponad neho by sa mal vybudovať aj drevený mostík, ktorý prepojí obidva oddelené brehy.

Týmto by sme chceli aj v mene občianskeho združenia „Dolnostredan“ poďakovať starostovi obce Dolná Streda za vyhovenie požiadavkám občianskeho združenia „Dolnostredan“ a uskutočnenie vybudovania rybochodu, ktorým sa má v budúcnosti predísť úhynom rýb, ku ktorému tam v posledných dvoch rokoch dochádzalo v dôsledku poklesu vodnej hladiny na rieke Váh.

Pod článkom nájdete fotografie rybochodu, ktorý je zatiaľ v štádiu výstavby. Fotogalériu sme doplnli aj o fotografie z predchádzajúcich úhynov rýb, ktorým na Kukuričnej jame dochádzalo a fotografie zo záchranných prác, ktoré vykonali členovia Občianskeho združenia  „Dolnostredan“.

Miloš Oravec

Galéria (19)

                                     

Diskusia (0)

Tento web využíva cookies, jeho používaním vyjadrujete súhlas. Viac informácií Rozumiem